Indesit Company w Polsce

  Historia Firmy w Polsce


  Indesit Company to jeden z największych włoskich inwestorów w kraju, jak również jeden z największych inwestorów zagranicznych w regionie łódzkim. Do tej pory firma zainwestowała w Polsce ponad 250 milionów euro, czyli ponad miliard złotych. W globalnej polityce koncernu nasz kraj należy do najważniejszych obok Włoch, Wielkiej Brytanii, Rosji i Turcji.

  Firma działa w Polsce od 1992 roku. Początkowo było to biuro handlowe, mieszczące się w Warszawie. Dobre wyniki sprzedaży i plany ekspansji na rynkach europejskich spowodowały, że Indesit zdecydował się ulokować w Polsce również działalność produkcyjną. We wrześniu 1999 została otwarta pierwsza fabryka koncernu w Łodzi, produkującą kuchenki wolnostojące marek Indesit i Ariston na cały rynek europejski. W październiku 2004 r., zainaugurowała produkcję druga fabryka- również w Łodzi. Produkowane są w niej wolnostojące lodówki, trafiające także na wiele rynków zbytu.

  Te dwie inwestycje silnie związały firmę z regionem łódzkim, a dobre doświadczenia spowodowały, że postanowiono dalej rozbudować strefę przemysłową. Najnowsza inwestycja, została ulokowana w Radomsku. Kosztem ponad 80 mln euro, w rekordowym czasie niespełna 12 miesięcy, powstały tam dwa nowe zakłady produkujące pralki i zmywarki wolnostojące. W fabrykach, które rozpoczęły produkcję w marcu 2008 roku, stosowane są najbardziej zaawansowane procesy technologiczne.

  W 2011 rozpoczęto kolejną inwestycję przemysłową- linie produkcyjne okapów kuchennych oraz komponentów plastikowych w Łodzi. Projekt ukończono równo rok później, a w pierwszej połowie 2013 roku rozpoczęto masową produkcję.

  Główną siedzibą firmy w Polsce jest Łódź. To tu pracuje Zarząd, również tu swoje siedziby mają działy marketingu, sprzedaży, logistyki, controlingu. Ponadto w Łodzi zostało umiejscowione Centrum Rozliczeniowo-Księgowe, które obsługuje takie kraje, jak: Czechy, Węgry, Wielka Brytania, czy Włochy. Łącznie w Indesit Company Polska pracuje około 3500 osób.  Kalendarium


  1992 Otwarcie Biura Handlowego w Warszawie.

  Wrzesień 1999 Uroczyste otwarcie Fabryki Kuchenek w Łodzi.

  Listopad 2001 Firma otrzymuje 1. Nagrodę w konkursie „Pracodawca Organizator Pracy Bezpiecznej”.

  Grudzień 2002 Taśmę produkcyjną łódzkiej fabryki opuszcza milionowa kuchenka.

  Wrzesień 2004 Dwumiliowa kuchenka zostaje wyprodukowana w Łodzi.

  Grudzień 2004 2004 Firma zostaje uhonorowana tytułem „Filary Polskiej Gospodarki”. Nagroda ta jest przyznawana przez dziennik „Puls Biznesu”.

  Październik 2004 Uroczyste otwarcie Fabryki Lodówek w Łodzi.

  Czerwiec 2005 Wprowadzenie na polski rynek ekskluzywnej linii urządzeń marki Ariston- Extendia.

  Czerwiec 2005 Indesit Company otrzymuje nagrodę w 9. Edycji konkursu marketingu bezpośredniego „Złota Strzała” w „kategorii Promocje sprzedaży- za akcję „Masz 10 powodów by wybrać pralkę Ariston”.

  Luty 2006 Premiera na polskim rynku Aqualtis- nowoczesnej i eleganckiej linii pralek marki Ariston.

  Kwiecień 2006 Uroczyste uruchomienie drugiej części Fabryki Lodówek w Łodzi.

  Czerwiec 2006 Indesit Company Polska zostaje zwycięzcą konkursu „Lider Nowoczesnych Technologii” w kategorii: „Duże Przedsiębiorstwo”. Plebiscyt organizowany jest przez Urząd Miasta Łodzi i Instytut Nowych Technologii.

  Listopad 2006 Pralka Aqualtis otrzymuje prestiżową nagrodę „Złota Villa”, przyznaną w pierwszej edycji konkursu, organizowanego przez prestiżowy magazyn wnętrzarski „Villa”. Aqualtis zwycięża w kategorii „Elektronika”.

  Marzec 2007 W łódzkim zakładzie zostaje wyprodukowana milionowa lodówka.

  Kwiecień 2007 Premiera rewolucyjnej pod względem innowacyjności i funkcjonalności pralki Indesit Moon.

  Maj 2007 Indesit Company wśród nagrodzonych w konkursie tygodnika „The Warsaw Voice”. Firma zdobyła trzecie miejsce w kategorii: “Największa zadeklarowana liczba zatrudnionych w sferze produkcyjnej” oraz piąte miejsce w kategorii: “Największa zagraniczna inwestycja typu greenfield w Polsce”.

  Czerwiec 2007 Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę zakładów w Radomsku.

  Listopad 2007 Ulicy, przy której powstają Fabryki Pralek i Zmywarek w Radomsku nadana zostaje nazwa założyciela firmy- Aristide Merloniego.

  Listopad 2007 Nagrodę „Złota Villa” otrzymuje pralka Indesit Moon.

  Grudzień 2007 Indesit Company Polska otrzymuje nagrodę Gospodarczą Wojewody Łódzkiego w kategorii: „Inwestycja zagraniczna”.

  Grudzień 2007 Firma zostaje uhonorowana nagrodą „Inwestycja Roku 2007” w kategorii: „Zatrudnienie”. Wyróżnienie to przyznaje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.

  Styczeń 2008 Zaprezentowanie nowej marki Hotpoint-Ariston, utworzonej ze znanych i mających uznaną pozycję na rynkach Marek Ariston i Hotpoint.

  Marzec 2008 Radomsku wyprodukowana zostaje pierwsza pralka.

  Marzec 2008 2008 Indesit Company Polska otrzymuje honorowy tytuł „Pracodawca dbający o równość”, za współpracę w projekcie „Wiedza, motywacja, praca” organizowanym przez Społeczną Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi oraz Instytut Nowych Technologii.

  Maj 2008 Polska premiera Hotpoint-Ariston QUADRIO- pierwszej czterodrzwiowej lodówki z oryginalnym designem.

  Czerwiec 2008 Taśmę produkcyjną łódzkiego zakładu opuszcza dwumilionowa lodówka.

  Czerwiec 2008 Wprowadzenie na rynek nowej gamy zaawansowanych i niezwykle funkcjonalnych lodówek Indesit Iridium.

  Listopad 2008 Oficjalne otwarcie Fabryk Pralek i Zmywarek w Radomsku.

  Grudzień 2008 Zakłady w Radomsku otrzymują certyfikat ISO 14001.

  Styczeń 2009 Polska premiera niezwykle oszczędnych i proekologicznych pralek Indesit EcoTime.

  Kwiecień 2009 Wprowadzenie na polski rynek nowoczesnej linii inteligentnych urządzeń Indesit Prime.

  Czerwiec 2009 Otwarcie placu zabaw w Radomsku, którego fundatorami są Urząd Miasta i Indesit Company Polska.

  Lipiec 2009 Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem w radomszczańskich zakładach otrzymują Certyfikat zgodności z normami OHSAS 18001 i PN-N 18001.

  Wrzesień 2009 Marka Hotpoint-Ariston zostaje partnerem Akademii Setpoint- centrum szkoleniowego, mieszczącego się w Magdalence pod Warszawą, organizującego warsztaty tematyczne ze szkoły gotowania.

  Październik 2009 Uroczyste obchody dziesięciolecia Fabryki Kuchenek w Łodzi, a tym samym strefy industrialnej Indesit Company w Polsce.

  Listopad 2009 Łódzkie zakłady otrzymują Certyfikat zgodności z normami OHSAS 18001:2007.

  Maj 2010 Uroczyste rozpoczęcie Projektu Jonatan w Polsce.

  Grudzień 2011 Rozpoczęcie nowych inwestycji przemysłowych- budowy linii produkcyjnych okapów kuchennych oraz komponentów plastikowych w Łodzi

  Grudzień 2012 Nagroda „Złota Wędka” dla Projektu Jonatan w konkursie „Łódzko odpowiedzialni”

  Grudzień 2012 Zakończenie nowych inwestycji przemysłowych w Łodzi

  Luty 2013 Zakończenie 6. edycji Projektu Jonatan

  Wrzesień 2013 Indesit Company sponsorem Ogólnopolskiego Festiwalu Zalewajki w Radomsku